17.12.2018r. Godz. 00:53Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 30.11.2014

dodano: 30 listopada 2014 o 23:11 | ostatnia aktualizacja: 1 grudnia 2014 o 23:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż interweniowała 19 razy: w tym 11 pożarów, 7 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W działaniach udział brało 48 zastępów i 200 strażaków. W wyniku zaistniałych zdarzeń poszkodowanych zostało 5 osób.

Ważniejsze zdarzenia

O godzinie 4:56 w miejscowości Lubsza samochód osobowy po wypadnięciu z drogi znajdował się w rowie, przechylony na bok. Poszkodowane osoby przebywały w karetce ZRM gdzie były zaopatrywany przez ratowników medycznych, miejsce zdarzenia zabezpieczał patrol policji. Działania straży polegały na: postawienie pojazdu na koła, odłączenie akumulatora w pojeździe.

O godzinie 13:02 między miejscowościami Kietlice-Klisino doszło do zdarzenia drogowego z udziałem sam. osobowego. Po przybyciu na miejsce zastępów straży pożarnej zastano samochód osobowy znajdujący się w rowie na kołach. Policja i ZRM na miejscu zdarzenia. Osoby poszkodowane przed przybyciem zastępów JRG znajdowały się w karetce pogotowia. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu dopływu prądu z akumulatora, przy użyciu narzędzi hydraulicznych, kierowaniu ruchem drogowym, usunięciu pozostałości po kolizji.

Stanowisko Kierowania

kpt. Krzysztof Letki