19.02.2019r. Godz. 07:46Najnowsze interwencje

ważniejsze zdarzenia w dniu 30.11.2018

dodano: 30 listopada 2018 o 22:11 | ostatnia aktualizacja: 30 listopada 2018 o 22:11 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Minionej doby na terenie naszego województwa interweniowaliśmy do 25 zdarzeń w tym do 11 pożarów , 14 miejscowych zagrożeń w zdarzeniach tych nikt nie został poszkodowany.

W Brzegu na ulicy Konopnickiej zostaliśmy wezwani do sprawdzenia w  powietrzu zawortości tlenku węgla. Po dojeździe na miejsce, zabezpieczono teren,  sprawdzono urządzeniami pomiarowymi budynek, w dwóch mieszkaniach detektor wycieku gazu z instalacji wykrył minimalne stężenie , urządzenie wielogazowe nie wykryło atmosfery wybuchowej , zakręcono butle z gazem w tych  mieszkaniach, przewietrzono mieszkania i przy zamkniętych oknach powtórnie sprawdzono - brak wskazań na detektorze wycieku gazu. Po wejściu do budynku wyczuwalna była lekka woń gazu, urządzenia pomiarowe nic nie wskazały. Zaczęto sprawdzać mieszkania po kolei, wyczystki, budynek na zewnątrz przy połączeniach z gruntem - brak oznak wycieku. Ostatecznie stwierdzono że najbardziej prawdopodobną przyczyną powstania wyczuwalnego zapachu gazu były drobne wycieki z nieszczelnych urządzeń kuchennych. 

Autor: st.kpt.Łukasz Kantor