25.05.2018r. Godz. 12:38Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 30.12.2011

dodano: 30 grudnia 2011 o 10:12 | ostatnia aktualizacja: 30 grudnia 2011 o 21:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 30.12.2011

1. W Niemodlinie (około godziny 10.30) w placówce banku PKO BP doszło do zapalenia elementów elektronicznych zasilacza awaryjnego ups. Przed przybyciem straży pożarnej pracownik banku przy użyciu gaśnicy proszkowej ugasił palące się urządzenie oraz odłączono napięcie elektryczne. W pomieszczeniach banku panowało lekkie zadymienie. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, ewakuowali 9 osób, pracując w sprzęcie ODO dokonali przeszukania pomieszczeń. Straty oceniono na 20 tys. tys.

2. Podczas powrotu zastępu do jednostki z pożaru w placówce banku w Niemodlinie na ul. Alei Wolności, zauważono zdarzenie drogowe z udziałem dwóch samochodów osobowych. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, do czasu przyjazdu ZRM poszkodowanymi (dwie osoby) zajmowali się strażacy udzielając im wsparcia psychicznego.

3. W Antoniowie (gmina Ozimek) strażacy zabezpieczali zdarzenie drogowe. Po dojeździe na miejsce zastali osobę poszkodowaną, która znajdowała się pod samochodem osobowym. Samochód został podniesiony oraz ustabilizowany przez świadków zdarzenia. Lekarz przybyły na miejsce wypadku stwierdził zgon.