14.12.2018r. Godz. 15:11Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 30.12.2013r.

dodano: 30 grudnia 2013 o 13:12 | ostatnia aktualizacja: 31 grudnia 2013 o 23:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 30.12.2013r.

1. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Oleśnie o godzinie 7:20 otrzymał zgłoszenie zdarzenia drogowego w miejscowości Wierzbie. Niezwłocznie zadysponował 2 zastępy strażaków z pow. oleskiego i jeden zastęp z JRG Wieluń. Po dojeździe na miejsce zdarzenia ustalono, że doszło do zderzenie się samochodu osobowego z motorowerem i jedna osoba została poszkodowana. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów i przygotowaniu lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Wraz z pierwszym zastępem strażaków przybył Zespół Ratownictwa Medycznego, który zajmował się osobą poszkodowaną, jednak mimo podjętej akcji reanimacyjnej nie udało się przywrócić funkcji życiowych i lekarz stwierdził zgon.

2. O godzinie 13:14 Dyżurny Operacyjny SK KM w Opolu otrzymał zgłoszenie pożaru stodoły w miejscowości Krzyżowa Dolina. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 7 zastępów tj. 36 strażaków, którzy po dojeździe ustalili, że powyższa stodoła została zaadoptowana na zakład mechaniczny i wchodzi w skład kompleksu budynków. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, podaniu prądów wody w obronie budynku mieszkalnego i gospodarczego oraz działaniach w natarciu na stodołę, która prawie w całości objęta była ogniem. Przed przybyciem strażaków podjęto nieskuteczną próbę gaszenia pożaru, podczas której jedna osoba została ranna i zabrana przez Zespół Ratownictwa Medycznego do szpitala. Straty wstępnie oszacowano na 130 tys. zł, a wartość mienia uratowanego na 30 tys. zł.

Dyżurny Operacyjny

SK OKW PSP