11.12.2018r. Godz. 08:49Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 3.05.2015

dodano: 3 maja 2015 o 20:05 | ostatnia aktualizacja: 4 maja 2015 o 23:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 29 razy, w tym: 14 pożarów, 13 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 11 osób.

W powiecie nyskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 17.27 przyjął zgłoszenie z Centrum Powiadamiania Ratunkowego w Opolu, z którego wynikało, że na boisku sportowym w Nysie przy ul. Kraszewskiego osoba dorosła straciła przytomność. Na miejsce zdarzenia został zadysponowany jeden zastęp   straży pożarnej w sile pięciu strażaków. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania ustalono, że na boisku podczas trwania meczu piłkarskiego jeden z zawodników zasłabł i osunął się na murawę.

Działania straży pożarnej polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej do czasu przybycia na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego, a następnie pomocy w przetransportowaniu jej do karetki pogotowia.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania