14.12.2018r. Godz. 11:48Bieżące interwencje

ważniejsze zdarzenia w dniu 30.5.2016

dodano: 30 maja 2016 o 23:05 | ostatnia aktualizacja: 1 czerwca 2016 o 00:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 46 razy, w tym było 5 pożarów, 38 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe. W działaniach zaangażowane było 70 zastępów i 310 strażaków. Poszkodowanych zostało 7 osób..

• W strzelcach Opolskich zostaliśmy wezwani do pomiaru CO w mieszkaniu. Mierniki wykazały obecność CO w mieszkaniu, poszkodowana została cała rodzina (cztery osoby w tym dwójka dzieci). Przyczyną była niedrożność przewodów kominowych.

• W Wojnowicach w powiecie głubczyckim doszło do pożaru sterty trawy energetycznej (pożar duży). Po przyjeździe cała sterta była w ogniu. Działania nasze polegały w głównej mierze do zabezpieczenia przed rozprzestrzenieniem się ognia na sąsiednie sterty.

• W Namysłowie pod chwilową nieobecność karetki pogotowia, pojechaliśmy udzielić kwalifikowanej pierwszej pomocy niepełnosprawnej kobiecie. Występowało podejrzenie zatrucia tlenkiem węgla. Mierniki nie potwierdziły jego obecności.

Stanowisko Kierowania

asp.sztab. Piotr Labusga