18.02.2019r. Godz. 13:57Bieżące interwencje

ważniejsze zdarzenia w dniu 30.5.2016

dodano: 30 maja 2016 o 23:05 | ostatnia aktualizacja: 1 czerwca 2016 o 00:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 46 razy, w tym było 5 pożarów, 38 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe. W działaniach zaangażowane było 70 zastępów i 310 strażaków. Poszkodowanych zostało 7 osób..

 

Ważniejsze zdarzenia:

  • W strzelcach Opolskich zostaliśmy wezwani do pomiaru CO w mieszkaniu. Mierniki wykazały obecność CO w mieszkaniu, poszkodowana została cała rodzina (cztery osoby w tym dwójka dzieci). Przyczyną była niedrożność przewodów kominowych.

  • W Wojnowicach w powiecie głubczyckim doszło do pożaru sterty trawy energetycznej (pożar duży). Po przyjeździe cała sterta była w ogniu. Działania nasze polegały w głównej mierze do zabezpieczenia przed rozprzestrzenieniem się ognia na sąsiednie sterty.

  • W Namysłowie pod chwilową nieobecność karetki pogotowia, pojechaliśmy udzielić kwalifikowanej pierwszej pomocy niepełnosprawnej kobiecie. Występowało podejrzenie zatrucia tlenkiem węgla. Mierniki nie potwierdziły jego obecności.

 Stanowisko Kierowania

Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

asp.sztab. Piotr Labusga