24.02.2019r. Godz. 05:46Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 3.06.2017 r.

dodano: 3 czerwca 2017 o 19:06 | ostatnia aktualizacja: 4 czerwca 2017 o 19:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 40 razy z czego 24 pożary, 14 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. W zdarzeniach ogółem poszkodowane zostały 2 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczo-gaśniczych brało udział 81 zastępów, w sile 374 strażaków.

Ważniejsze zdarzenia:

1. W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 12.00 przyjął zgłoszenie, dotyczące zaplątanych łabędzi w żyłkę wędkarską dryfujących po akwenie przy ul. Stoczniowców w miejscowości Kędzierzyn-Koźle. Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono informację wynikającą ze zgłoszenia.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

  • zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

  • użyciu sprzętu tnącego w celu uwolnienia uwięzionych ptaków.

Jeden ptak uwolniony został wypuszczony do akwenu, drugi martwy został przekazany przybyłemu na miejsce zdarzenia weterynarzowi.

2. W powiecie prudnickim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 15.51 przyjął zgłoszenie, dotyczące młodego bociana, który wypadł z gniazda w miejscowości Tomice. Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono informację wynikającą ze zgłoszenia. Gniazdo znajdowało się na wysokości ok. 8 m.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

  • zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

  • włożeniu młodego ptaka do gniazda przy pomocy samochodu wyposażonego w hydrauliczną drabinę.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania

Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

kpt. Krzysztof Sobkowicz