09.12.2018r. Godz. 23:27Najnowsze interwencje

ważniejsze zdarzenia w dniu 3.08.2015

dodano: 3 sierpnia 2015 o 23:08 | ostatnia aktualizacja: 4 sierpnia 2015 o 23:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym tj. 03.08.2015r. straż pożarna w woj. opolskim interweniowała 57 razy, w tym: 32 pożary, 24 miejscowe zagrożenia oraz 1 alarm fałszywy.

W działaniach zaangażowane były: 144 zastępy i 620 strażaków.

W zdarzeniach poszkodowanych zostało 5 osób w tym 1 śmiertelnie.

Na terenie woj. odnotowaliśmy 26 pożarów suchych traw, ściernisk, upraw na polach.

brzeski – 3

głubczycki – 1

kędzierzyńsko-kozielski - 4

kluczborski – 3

krapkowicki – 1

namysłowski – 1

nyski – 6

opolski – 5

prudnicki – 1

strzelecki – 1

Do największych pożarów ściernisk doszło w miejscowościach Kalinów (pow. strzelecki) 30ha i Jasienica Dolna (pow. nyski) 25ha.

W Kalinowie w wyniku prowadzonych działań uszkodzeniu uległ ciągnik rolniczy który pomagał ograniczyć rozprzestrzenianie się pożaru. W działaniach brało udział 11 zastępów straży pożarnej,łącznie 45 strażaków.

W miejscowości Urbanowice (pow.kędzierzyńsko-kozielski) w wyniku pożaru słomy na polu spaleniu uległa prasa rolnicza, straty wyniosły ok 25 tys. zł

W miejscowości Racławiczki (pow.nyski) doszło do pożaru ciągnika i słomy na przyczepie, w działaniach uczestniczyło 6 zastępów straży pożarnej. Straty wyniosły ok 10 tys. zł.

O godzinie 8:42 do stanowiska kierowania w Opolu wpłynęło zgłoszenie o potrąceniu rowerzystki przez sam. ciężarowy(śmieciarka) w miejscowości Dobrzeń Mały. Po przybyciu na miejsce zastępów straży zabezpieczono miejsce działań, przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon os. poszkodowanej. Po wykonaniu czynności prokuratorskich strażacy przy użyciu dźwigu podnieśli śmieciarkę w celu wydostania ciała rowerzystki.

Dyżurny Operacyjny

SK OKW PSP