19.02.2019r. Godz. 07:42Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 31.01.2012

dodano: 31 stycznia 2012 o 21:01 | ostatnia aktualizacja: 31 stycznia 2012 o 23:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

O godzinie 1:56 dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Głubczycach po otrzymaniu informacji o możliwości zatrucia mieszkańców tlenkiem węgla w jednym z budynków wielorodzinnych przy ulicy Kozielskiej, zadysponował zastęp straży. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano policje oraz zespół ratownictwa medycznego, który zabierał trzy osoby do szpitala. Osoby te były przytomne. Mieszkanie zostało przewietrzone przed przybyciem straży. Dokonano pomiaru na zawartość tlenku węgla, miernik wskazywał 9 ppm. Sprawdzono sąsiednie mieszkania, zagrożenia nie stwierdzono. Przypuszczalną przyczyną było wydobywanie się tlenku węgla z pieca kaflowego.

Ważniejsze zdarzenia w dniu 31.01.2012

O godzinie 2:43  dyżurny z Krapkowic zadysponował zastęp straży na ulicę 1000-lecia do budynku wielorodzinnego celem stwierdzenia obecności tlenku węgla. Na miejscu obecny był zespół ratownictwa medycznego udzielający pomocy medycznej 16 letniej dziewczynie. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, dokonaniu pomiaru stężenia tlenku węgla, pomiar wskazywał 86 ppm, przewietrzeniu mieszkania i dokonaniu kolejnego pomiaru, gdzie wynik był negatywny. Poinformowano właściciela o zagrożeniu związanym z używaniem piecyka gazowego oraz nakazano sprawdzić przewody kominowe i wentylacyjne przez kominiarza.

O godzinie 7:30 zadysponowano dwa zastępy straży do palącego się samochodu osobowego w Niemodlinie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia pożarem objęta była komora silnika pojazdu. Ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych podali prąd wody do wnętrza palącej się komory silnika. Pojazd przekazano użytkownikowi, straty oszacowano na 8 tys.zł., a uratowane mienie także na 8 tys.zł.

O godzinie 9:10 w Namysłowie dyżurny zadysponował zastęp straży do budynku biurowego Banku Spółdzielczego, gdzie zapaliła się skrzynka z bezpiecznikami mieszcząca się na zewnątrz budynku. Działania zastępu polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu przy użyciu gaśnicy GP-6 palącej się skrzynki oraz przekazaniu miejsca zdarzenia przybyłym pracownikom pogotowia energetycznego. Przypuszczalną przyczyną mogło być zwarcie instalacji elektrycznej. Straty wyniosły 3 tys.zł, a uratowane mienie na 6 tys.zł.

Także o godzinie 9:10 dyżurny z Nysy zadysponował zastęp straży do miejscowości Trzeboszowice, gdzie spiętrzający się lód przed przepustem drogowym powodował wzrost poziomu wody na lokalnej rzece. W wyniku tego zagrożona podtopieniem była jedna z posesji oraz sąsiadujące z nią przedszkole. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczono teren akcji, następnie za pomocą bosaków, młotów i kilofów rozbito zator lodowy, umożliwiając swobodny odpływ wody. Wracając z miejsca zdarzenia kierujący akcją poinformował Urząd Miasta i Gminy w Paczkowie o występującym zagrożeniu oraz o konieczności stałego monitorowania lokalnego cieku w celu możliwości powtórnemu wystąpieniu podobnego zdarzenia. Więcej informacji   tutaj.

O godzinie 12:54 w Głubczycach przy ul. Powstańców Śl. zgłoszono pożar piwnicy w budynku wielorodzinnym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia stwierdzono silne zadymienie na klatce schodowej i piwnicy budynku. Do piwnicy wprowadzono rotę wyposażoną w sprzęt ochrony dróg oddechowych, gdzie zlokalizowano źródło pożaru- palącą się wersalkę. Jednocześnie przeprowadzono ewakuację 9 osób mieszkających w budynku. Po ugaszeniu pożaru przewietrzono piwnice i klatkę schodowa. Następnie sprawdzono mieszkania pod względem obecności tlenku węgla- nie stwierdzono obecności tlenku. Po czym pozwolono mieszkańcom na powrót do swoich mieszkań.  Tutaj   więcej informacji.

O godzinie 14:17 przyjęto zgłoszenie, że pali się dom jednorodzinny w Zubrzycach /powiat głubczycki/. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano palący się dach nad domem jednorodzinnym i pomieszczeniami gospodarczymi w zwartej zabudowie o powierzchni 150 m.kw. Podano cztery prądy wody na palące się poddasze i dach. Następnie przystąpiono do ewakuacji zwierząt i mienia z budynku. Pożar szybko się rozprzestrzeniał ze względu na nagromadzenie dużej ilości materiałów palnych na strychach budynku. Po opanowaniu pożaru przystąpiono m.in. do częściowej rozbiórki nadpalonej więźby dachowej. Nie było osób rannych. Uratowano mienie o wartości 60 tys.zł. Więcej informacji   tutaj