16.12.2018r. Godz. 02:24Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 31.01.2017

dodano: 31 stycznia 2017 o 20:01 | ostatnia aktualizacja: 2 lutego 2017 o 00:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 29 razy. Odnotowaliśmy 9 pożarów, 18 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 17 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 67 zastępów, w sile 257 strażaków.

Ze względu na trudne warunki pogodowe odnotowaliśmy zwiększoną ilość zdarzeń drogowych:

W miejscowości Rogalice, pow. brzeski, samochód osobowy zjechał do rowu i uderzył w drzewo. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie, która została przewieziona do szpitala.

W Starym Grodkowie samochód osobowy uderzył w słup. Jedna osoba poszkodowana została przewieziona do szpitala.

W miejscowości Przecza, pow. brzeski, samochód osobowy uderzył w drzewo. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie, którą następnie przewieziono do szpitala.

W Pępicach, pow. brzeski, doszło do zdarzenia drogowego z udziałem dwóch pojazdów osobowych. Udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom, następnie zostały one przewiezione do szpitala.

Do groźnie wyglądającego zdarzenia, z udziałem dwóch autobusów, doszło w Kamienniku, pow. nyski. Z podróżujących 4 osób, kwalifikowanej pierwszej pomocy wymagała jedna (kobieta, 16 lat). Zespół ratownictwa medycznego przewiózł poszkodowaną do szpitala.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania