14.12.2018r. Godz. 15:49Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 31.03.2017

dodano: 31 marca 2017 o 22:03 | ostatnia aktualizacja: 1 kwietnia 2017 o 23:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 45 razy. Odnotowaliśmy 32 pożarów, 9 miejscowych zagrożeń oraz 4 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 4 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 89 zastępów, w sile 398 strażaków.

W Głubczycach, podczas prac remontowych, doszło do uszkodzenia rury gazowej. Ulatniający się gaz uległ zapaleniu, płomień uszkodził elewację budynku (bliźniak) i część zadaszenia nad wejściem. Strażacy ewakuowali jedną osobę ze strefy zagrożenia, której udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy. Dowódca polecił ewakuację mieszkańców z 4 sąsiadujących budynków, łącznie 17 osób. Pogotowie Gazowe wyłączyło zasilanie w gaz na terenie miasta, następnie strażacy, przy pomocy narzędzi hydraulicznych, zacisnęli uszkodzoną rurę. Palącą się elewację i część zadaszenia ugaszono.

Na autostradzie A4, 240 km. kier. Katowice, samochód ciężarowy – cysterna, z nieznanych przyczyn, zjechał z jezdni i przewrócił się na bok. W cysternie przewożony był ciekły tlen. Strażacy odłączyli dopływ prądu z akumulatorów w pojeździe, wyznaczyli strefę oraz, w porozumieniu z zarządcą drogi, zamknęli pas autostrady w kierunku Katowic. Na miejsce zadysponowano Grupę Chemiczną z Opola i K-Koźla oraz Grupę Techniczną z Brzegu. W zdarzeniu poszkodowana została jedna osoba.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania