14.12.2018r. Godz. 12:02Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 31.05.2014r.

dodano: 31 maja 2014 o 23:05 | ostatnia aktualizacja: 2 czerwca 2014 o 08:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Odnotowaliśmy 5 wyjazdy do  pożarów, 23 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. W działaniach tych udział brało 112 zastępów straży pożaranej ( 354 strażaków ).

Tuż po północy zostaliśmy wezwani do przeszukiwań akwenu gdzie najprawdopodobniej doszło do utonięcia mężczyzny, który nie zachował zasad bezpieczeństwa podczas pływania kajakiem. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastępów straży pożarnej zastano grupę ludzi obserwujących powierzchnię wody. Z relacji świadków mężczyzna pływał kajakiem po stawie i z niewyjaśnionych przyczyn kajak się wywrócił.  Świadkowie zdarzenia stracili  kontakt wzrokowy z mężczyzną, który zniknął pod powierzchnią wody. Jedna z  osóbprzebywających  nad akwenem przed przybyciem jednostek straży pożarnej wskoczyła do wody i podjęła poszukiwania. Ratownicy przeszukiwali dno stawu, przy użyciu łodzi i pontonu. Na miejsce przybyła Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Wodno – Nurkowa zadysponowana zaraz po otrzymaniu zgłoszenia. Po podjęciu działań przez grupę, w odległości około 4m od brzegu, znaleziono osobę poszukiwaną na dnie stawu. Osobę poszkodowaną ewakuowano z wody i w asyście zespołu ratownictwa medycznego podjęto resuscytację krążeniowo - oddechową. W trakcie prowadzonej wspólnie z ZRM resuscytacji na miejsce przybył drugi ZRM. Po kilkudziesięcio minutowej resuscytacji przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon osoby poszkodowanej.

W dniu dzisiejszym kontynuowano zdania związane z usuwanie skutków nawałnic jakie przeszły nad powiatem nyskim. Ma miejsce zdarzeń została skierowana grupa 32 słuchaczy z komendy wojewódzkiej straży pożarnej do pomocy lokalnym jednostkom.

Stanowisko Kierowania

st.kpt. Rafał Bisowski