19.04.2019r. Godz. 15:03Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 31.07.2014r.

dodano: 31 July 2014 o 21:07 | ostatnia aktualizacja: 4 August 2014 o 06:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 26 razy, w tym 6 pożarów, 18 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W działaniach zaangażowane było 52 zastępy i 234 strażaków. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 5 osób.

Ważniejsze zdarzenia:

      W Dylakach, samochód osobowy wpadł do rowu i przewrócił się na dach. Podróżujące dwie osoby znajdowały się pod opieką ZRM. Działania straży polegały na odłączeniu dopływu prądu z akumulatora oraz postawieniu pojazdu na koła, celem sprawdzenia ewentualnych wycieków płynów eksploatacyjnych. Kierujący oraz pasażer zostali przewiezieni do szpitala. Droga, na czas działań była zamknięta. Straty oszacowano na 20 tys.

 

      Do niegroźnego pożaru doszło w miejscowości Strojec, pow. oleski. Paliło się pomieszczenie kotłowni w budynku gospodarczym, bezpośrednio przylegającym do budynku mieszkalnego. Właściciel, przed przybyciem straży podjął próbę ugaszenia pożaru, podczas której uległ poparzeniu. Ratownicy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy, jednocześnie odłączyli dopływ prądu do budynku i ugasili palące się materiały w kotłowni. Sprawnie przeprowadzona akcja pozwoliła uratować mienie wartości 90 tys.

 

sporządził

Dyżurny Operacyjny

mł.asp. Damian Skowroński