19.12.2018r. Godz. 15:19Bieżące interwencje

ważniejsze zdarzenia w dniu 31.07.2016

dodano: 31 lipca 2016 o 23:07 | ostatnia aktualizacja: 2 sierpnia 2016 o 10:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia

O godz 6:09 otrzymaliśmy zgłoszenie o wypadku samochodu osobowego w miejscowości Gostomia w powiecie prudnickim. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastaliśmy samochód na dachu, na jezdni, po uprzednim zderzeniu z drzewem, pojazdem podróżowały cztery osoby. Dwójka poszkodowanych znajdowała się zakleszczona w pojeździe. Działania straży polegały na ewakuacji z pojazdu poszkodowanych wykonując dostęp poprzez usunięcie drzwi, a następnie przekazano ich dla zespołu ratownictwa medycznego. Jednemu z poszkodowanych kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielił ratownik z OSP Chrzelice.

W województwie opolskim odnotowaliśmy 22 zdarzenia związane z przejściem gwałtownych opadów i silnych wiatrów:

• w powiecie głubczyckim 11
  • w powiecie kozielskim 5
  • w powiecie nyskim i oleskim po 2.

Opracowanie:
Stanowiska Kierowania