14.12.2018r. Godz. 15:52Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 31.07.2018 r.

dodano: 31 lipca 2018 o 22:07 | ostatnia aktualizacja: 1 sierpnia 2018 o 23:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 59 razy. Odnotowaliśmy 16 pożarów, 38 miejscowych zagrożeń oraz 5 alarmów fałszywych. W wyniku zdarzeń poszkodowanych zostało 6 osób w tym jedna poniosła śmierć. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 113 zastępów, w sile 475. strażaków

W miejscowości Biestrzynnik pow. opolski miało miejsce zdarzenie dotyczące utonięcia jeden osoby na akwenie należącym do PZW. Płetwonurek ze Specjalnej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego podczas przeszukiwania wskazanego miejsca znalazł i podjął poszkodowanego. Osoba ta została przekazana ZRM, który rozpoczął resuscytację. W działaniach udział brało osiem zastępów straży pożarnej.

W miejscowości Połowa pow. kędzierzyńsko-kozielski miał miejsce wypadek samochodu osobowego, który wypadł z drogi i uderzył w drzewo. W wyniku tego zdarzenia poszkodowanych zostało trzy osoby. Do jednej z tych osób strażacy musieli wykonać dostęp używając sprzętu hydraulicznego. W zdarzeniu udział brały cztery zastępy straży pożarnej.

Opracowanie: Stanowisko Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. bryg. Marek Kocielski