15.12.2018r. Godz. 12:19Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 31.08.2014r

dodano: 31 sierpnia 2014 o 22:08 | ostatnia aktualizacja: 1 września 2014 o 23:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 31.08.2014r

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 28  razy:       w tym do pożarów wyjeżdżała 2 razy,  do miejscowych zagrożeń 24 razy. Odnotowano także 2 alarmy fałszywe. W działaniach ogółem udział  brało  56 zastępów i 239 strażaków. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 7 osób.

Zdecydowana większość dzisiejszych  interwencji ma związek z  intensywnymi opadami deszczu. Najwięcej takich zdarzeń odnotowano w powiecie głubczyckim - 7 i w powiecie K-Kozielskim -3. Nasze działania polegały na zabezpieczeniu podtapianych posesji workami z piaskiem, a także na wypompowaniu wody z zalanych piwnic.

W 5 wypadkach drogowych poszkodowanych  zostało w sumie 7 osób. Do najgroźniejszego wypadku doszło w Ozimku, gdzie zderzyły się 2 samochody osobowe.  Prace zastępów polegały na usunięciu wycieków płynów eksploatacyjnych, odłączeniu dopływu energii z akumulatorów. Na miejscu zdarzenia były obecne dwie karetki ZRM,  które przewiozły poszkodowanych do szpitala. Poszkodowane osoby miały powierzchowne stłuczenia. Straty w obu pojazdach oszacowano wstępnie na kwotę ok. 10 tyś. zł.

sporządził

Dyżurny Operacyjny