12.12.2018r. Godz. 16:21Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 31.08.2018 r.

dodano: 31 sierpnia 2018 o 22:08 | ostatnia aktualizacja: 2 września 2018 o 00:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 32 razy. Odnotowaliśmy 10 pożarów, 20 miejscowych  zagrożeń  i 2 alarmy fałszywe. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 2 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brały udział 54 zastępy, w sile 233 strażaków.

W Buszycach ( pow. brzeski) na DK 94 doszło do wypadku drogowego. Zderzył się samochód ciężarowy z motocyklem. Poszkodowana została jedna osoba – kierujący motocyklem. Strażacy w sile 4 zastępów zabezpieczyli teren działań, udzielili poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazali zespołowi ratownictwa medycznego. Następnie odłączono akumulator w motocyklu. Droga podczas prowadzonych działań była zablokowana.

W Kluczborku dyżurny straży pożarnej przyjął zgłoszenie o pożarze samochodu ciężarowego na 37 km DK 42. W wyniku uszkodzenia turbiny zapaliła się obudowa filtra powietrza oraz otulina. Działania straży  to : zabezpieczenie miejsca zdarzenia oraz podanie 1 prądu wody na palący się pojazd. Po ugaszeniu pożaru stwierdzono, że pojazd musi być odholowany. W związku z tym strażacy pomagali policjantom kierować ruchem do czasu przybycia pomocy drogowej. W działaniach brały udział 3 zastępy straży pożarnej. W sile 13 strażaków.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania