17.12.2018r. Godz. 21:15Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 31.10.2012

dodano: 31 października 2012 o 06:10 | ostatnia aktualizacja: 31 października 2012 o 21:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 31.10.2012

1. W Lędzinach w powiecie opolskim o godzinie 3:10 doszło do wypadku autobusu, który na odcinku jezdni z nieznanych przyczyn wpadł do rowu. W wyniku zdarzenia 15- tu osobom udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, z czego 11- tu zostało zabranych do szpitali z lekkimi obrażeniami. Pośród poszkodowanych znajdowało się jedno dziecko. Pozostałe osoby spośród 34 podróżujących zostały zabrane wraz z bagażami na posterunek Policji przy ul Oleskiej w Opolu. W akcji brało udział 5 zastępów Staży Pożarnej, o godz 4:30 zakończono działania.

2. O godz. 9:40 w miejscowości Rzędziwojowice powiat opolski, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Poszkodowane zostały 4 osoby, którym pierwszej pomocy udzieliły dwa Zespoły Ratownictwa Medycznego. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyznaczeniu stref zagrożenia oraz zakreceniu zaworów w instalacji gazowych. Straty oszacowano na kwotę 7 tys zł.

3. W Kedzierzynie Koźlu przy ulicy Makuszyńskiego o godzinie 14:36 doszło do pożaru pokoju w budynku mieszkalnym. Działania ratowników polegały na wyłączeniu dopływu prądu do obiektu,oraz na podaniu jednego prądu wody w natarciu na palące się wyposażenie pokoju. Wszyscy lokatorzy ewakuowali się samodzielnie przed przybyciem JOP. Po ugaszeniu pożaru przystąpiono do oddymiania, a następnie miernikiem wielogazowym sprawdzono stężenie tlenku węgla we wszystkich pomieszczeniach w budynku. Jednemu z lokatorów została udzielona pomoc medyczna przez Zespół Ratownictwa Medycznego, który zabrał go do szpitala na obserwację. Na miejsce zdarzenia przybył kierownik Miejskiego Zakładu Budynków Komunalnych, który zapewnił dla ewakuowanych lokatorów mieszkanie zastępcze.

Dyżurny Operacyjny Województwa

asp. Roman Felusiak