12.12.2018r. Godz. 10:31Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 31.10.2016

dodano: 31 października 2016 o 22:10 | ostatnia aktualizacja: 1 listopada 2016 o 23:11 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 12 razy. Odnotowaliśmy 6  pożarów  6 miejscowych zagrożeń. W wyniku tych zdarzeń poszkodowana została 3 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 27 zastępów, w sile 106 strażaków.

W Prudniku pięć zastępów straży pożarnej zostało zadysponowanych do pożaru w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali pożar elewacji zewnętrznej oraz poszycia dachu. Pomieszczenia wewnątrz obiektu nie były objęte pożarem. Mieszkańcy - dwie osoby dorosłe oraz dwójka dzieci opuścili dom przed przybyciem straży pożarnej. Działania straży polegały na odcięciu dopływu gazu oraz prądu do budynku, podaniu prądów wody na paląca się elewację oraz wykonaniu prac rozbiórkowych - około 30 metrów kwadratowych dachówek. Po ugaszeniu pożaru zabezpieczono dach zakładając plandekę na rozebranych połaciach.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania