17.12.2018r. Godz. 05:39Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 31.12.2011

dodano: 31 grudnia 2011 o 21:12 | ostatnia aktualizacja: 1 stycznia 2012 o 00:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Wazniejsze zdarzenia w dniu 31.12.2011

Ważniejsze zdarzenia w dniu 31.12.2011

Kwadrans przed północą dyżurny  Miejskiego Stanowiska Kierowania PSP zadysponował 2 zastępy straży do wypadku 2 samochodów osobowych przy ulicy Wrocławskiej w Opolu. Strażacy po przyjeździe na miejsce zdarzenia udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy jednego z pojazdów, następnie przekazali poszkodowanego zespołowi ratownictwa medycznego. Dalsze działania ratownicze polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu w pojazdach akumulatora oraz zamknięciu zaworu instalacji LPG. Z jezdni usunięto uszkodzone części z pojazdów, następnie zneutralizowano pozostawione na drodze płyny eksploatacyjne. W wyniku zderzenia uszkodzona została latarnia miejska znajdująca się w pobliżu Kanału Ulgi. Straty uszkodzonych pojazdów oszacowano na 5 tys.zł.

O godzinie 3:46 doszło do kolizji samochodu osobowego w Polskiej Nowej Wsi (powiat opolski). W wyniku nadmiernej prędkości samochód wypadł z drogi i uderzył w płot. Uszkodzeniu uległa przednia część samochodu oraz część płotu prywatnej posesji. Osób poszkodowanych w tym zdarzeniu nie zanotowano. W działaniach uczestniczyły dwa zastępy straży, a szkody uszkodzonego pojazdu wyniosły 3 tys.zł.

Od godziny 10:35 do 11:17 w Strzelach Opolskich od wiaduktu do ulicy Dworcowej dwa zastępy straży pożarnej  usuwały plamę oleju na znacznej długości ( ponad 300m) poprzez neutralizację przy użyciu sorbentu. Do wycieku oleju doszło z samochodu osobowego. Były utrudnienia w ruchu drogowym.

O godzinie 11:14 W Ligocie Zameckiej ( pow. Kluczbork) w wyniku zderzenia 2 samochodów osobowych 4 osoby zostały ranne. Jednemu z poszkodowanych, strażacy udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy a pozostałym 3 osobom zespóły ratownictwa medycznego. Na miejscu zdarzenia obecne były 4 zastępy straży pozarnej, 3 zespoły ratownictwa medycznego, policja. Droga była zablokowana. Straty powstałe w tym wypadku oszacowano wstępnie na kwotę ok. 50 tys. zł.

O godzinie 11:15 do miejscowości Łukowice Brzeskie (powiat brzeski) zadysponowano 3 zastępy straży do wydobywającego się dymu z piwnicy w budynku wielorodzinnym. Po przybyciu na miejsce zdarzenia strażacy zastali następującą sytuację. Z okienka piwnicy wydobywał sie dym. Wszyscy mieszkańcy /30 osób/ znajdowali się na zewnątrz budynku, nikt nie wymagał pomocy medycznej. Ratownicy podjęli następujące działania, zabezpieczono teren, podano jeden prąd wody w natarciu na palące się wewnątrz jednej z piwnic nagromadzone śmieci ( makulatura, stare kołdry) oraz stare meble. Po zlokalizowaniu pożaru oddymiono przy pomocy agregatu oddymiającego piwnicę oraz klatke schodową. Pożar dogaszono. Następnie po zakończeniu działań miejsce zdarzenia przekazano protokolarnie przedstawicielce zarządcy budynku. Przypuszczalną przyczyną pożaru prawdopodobnie było zwarcie instalacji elektrycznej. Straty oszacowane zostały na około 500 zł, a uratowane mienie na 400 tys.zł.

O godzinie 14:44 dyżurny z Miejskiego Stanowiska Kierowania zadysponował do otwarcia mieszkania jeden zastęp w Opolu przy ulicy Kościuszki. Ratownicy wspólnie z funkcjonariuszmi policji zdecydowali wejść do mieszkania poprzez rozbicie szyby w dzwiach balkonowych. Zastano leżącą kobietę w łóżku. Niezwłocznie otwarto drzwi przy pomocy kluczy znajdujących się wewnątrz mieszkania. Przybyły na miejscu zespół ratownictwa medycznego wykonał medyczne czynności ratunkowe. Następnie przetransportowano nieprzytomną kobietę z podejrzeniem udaru mózgu do karetki pogotowia celem odwiezienia jej do szpitala. Natomiast strażacy przy pomocy miernika wielogazowego Altair dokonali pomiaru w atmosferze mieszkania. Nie stwierdzono występowania szkodliwych gazów.

O godzinie 19:20 zgłoszono do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Nysie o wypadku drogowym 2 samochodów osobowych na trasie Nysa-Biała Nyska. Dyżurny zadysponował na miejsce zdarzenia 2 zastępy straży. Po przyjeździe okazało sie, że w samochodach podróżowało 6 osób. Poszkodowane zostały 3 osoby, którym udzielono pomocy medycznej i  przewieziono do szpitala. Do jednej z poszkodowanych ratownicy zmuszeni byli użyć sprzętu hydraulicznego, poniewż  była uwięziona w pojeździe. Straty wyniosły 20 tys.zl.