12.12.2018r. Godz. 16:07Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 31.12.2012

dodano: 1 stycznia 2013 o 00:01 | ostatnia aktualizacja: 1 stycznia 2013 o 20:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Od godzin porannych zabezpieczano skutki kilkunastu wypadków drogowych w których zostało poszkodowanych ogółem 14. osób, z czego strażacy - przed przybyciem zespołów ratownictwa medycznego - udzielali kwalifikowanej pierwszej pomocy dziewięciu rannym osobom; zdarzenia miały miejsce w powiecie:

• oleskim /Bodzanowice, Bzionków/,
  • strzeleckim /Rożniątów, Leśnica, Kolonowskie/,
  • namysłowskim /Biestrzykowice, Wilków-Bierutów, Domaszowice-Siemysłów/,
  • nyskim /Biała Nyska/,
  • opolskim /Kąty Op., Osowiec/,
  • kędzierzyńsko – kozielskim /Reńska Wieś, Kędzierzyn-Koźle/.

O godz.20:45 w Lewinie Brzeskim strażacy dokonali pomiaru i potwierdzili obecność tlenku węgla w mieszkaniu; zespół ratownictwa medycznego zabrał osobę poszkodowaną do szpitala.

W godzinach wieczornych w Opolu przy ul. Koszyka doszło do pożaru trzech altanek. Do zdarzenia zadysponowano cztery zastępy straży pożarnej, które po przybyciu na miejsce zabezpieczyły teren działania i podały prąd gaśniczy wody w natarciu na palące się altanki. Pogorzelisko sprawdzono kamerą termowizyjną. W trakcie dojazdu do miejsca zdarzenia doszło do wybuchu butli z gazem propan-butan w jednej z altanek. Na szczęście nikt nie został ranny. Powstałe straty wstępnie oszacowano na kwotę około 7 tys. zł.

Po godzinie 22 w Opolu - Bierkowicach doszło do pożaru karczmy przy Muzeum Wsi Opolskiej. Do zdarzenia zadysponowano 22 zastępy straży pożarnej.  Działania zastępów straży polegały na podaniu prądów gaśniczych w natarciu na budynek karczmy i obronie sąsiednich obiektów muzealnych. W sumie ewakuowano około 40 osób przebywających w karczmie. Nikt nie został ranny. Działania ratownicze zakończono w dniu 1 stycznia po godz.1 w nocy. Straty w pożarze oszacowano na 350 tys, a uratowane mienie na 300 tys.

ogólną informację o działaniach straży pożarnej w dniu 31 bm. przedstawia ==>tabela
informację sporządził:
dyżurny operacyjny województwa