09.12.2018r. Godz. 22:13Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 31.12.2014

dodano: 31 grudnia 2014 o 23:12 | ostatnia aktualizacja: 1 stycznia 2015 o 23:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 21 razy, w tym 13 pożarów i 8 miejscowych zagrożeń. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostały 3 osoby.

W powiecie nyskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 19.10 przyjął zgłoszenie dotyczące wybuchu w budynku wielorodzinnym w miejscowości Sidzina przy ul. Opolskiej. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane cztery zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania ustalono, że:

- pali się jedno z pomieszczeń w mieszkaniu domu wielorodzinnego

- jedna osoba wymaga ewakuacji

- pięć osób ewakuowało się na zewnątrz budynku przed przybyciem zastępów straży pożarnej.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- ewakuowaniu osoby poszkodowanej na zewnątrz budynku, a następnie przekazaniu jej przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego

- podaniu jednego prądu wody w natarciu na ognisko pożaru

- przeszukaniu budynku w celu sprawdzenia, czy wszystkie osoby zostały ewakuowane z budynku

- sprawdzeniu osób, które same się ewakuowały z obiektu, czy nie wymagają pomocy medycznej

- wyłączeniu dopływu energi elektrycznej do budynku

- wyniesieniu z pomieszczenia kuchennego, w którym się paliło butli z gazem

- po ugaszeniu pożaru wyniesieniu nadpalonych rzeczy bedących wyposażeniem pomieszczenia na zewnatrz budynku w celu lepszego dogaszenia

- sprawdzeniu pomieszczeń budynku przy pomocy kamery termowizyjnej pod kątek ukrytych zarzewi ognia oraz czujnikiem wielogazowym sprawdzono jakość powietrza w pomieszczeniach – odczyt negatywny.

Miejsce zdarzenia przekazano użytkownikom budynku.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania