24.01.2018r. Godz. 12:22Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 31.12.2017r.

dodano: 31 grudnia 2017 o 22:12 | ostatnia aktualizacja: 31 grudnia 2017 o 23:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 22 razy. Odnotowaliśmy17 pożarów, 4 miejscowe zagrożenia oraz 1 alarm fałszywy. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 3 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 53 zastępy, w sile 245 strażaków.

Pięć zastępów straży, w sile 27 ratowników, gasiło pożar w kotłowni domu jednorodzinnego, w miejscowości Wierzbie, pow. nyski. Pomieszczenie przewietrzono oraz sprawdzono na obecność gazów niebezpiecznych ( wynik negatywny). Podczas działań nikt nie został poszkodowany.

W Steblowie, pow. krapkowicki, doszło do pożaru poddasza budynku gospodarczego, przyległego do budynku jednorodzinnego. Pięć osób ewakuowało się przed przybyciem jednostek straży, nikt nie odniósł obrażeń. Spaleniu uległ sufit, część dachu oraz elewacja budynku mieszkalnego.

Opracowanie:
Stanowisko Kierowania