20.03.2019r. Godz. 09:56Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 04.01.2012

dodano: 4 stycznia 2012 o 13:01 | ostatnia aktualizacja: 5 stycznia 2012 o 14:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze-zdarzenia w dniu 4.01.2012

13:17 Pożar rozwłókniacza w pobliżu filtrów pyłowych w firmie Kronospan w Strzelcach Opolskich. Na miejsce pożaru zadysponowano 5 zastępów straży, których działania polegały na : zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu instalacji elektrycznej, podaniu prądów wody w natarciu na miejsce pożaru korzystając z zakładowej sieci hydrantowej. Następnie przystąpiono do opróżniania parownika ze znajdującej się w nim biomasy i dogaszaniu jej poza ciągiem technologicznym. Spaleniu  uległ:
rozwłókniacz, parownik, składowana biomasa. Wstępnie straty materialne oszacowano na kwotę około 300 tys. zł. Uratowano halę produkcyjną i silosy o wartości ok. 5 mln zł.

 O godzinie 14:43 w Opolu  przy ulicy Bohaterów Monte Cassino  doszło do wypadku drogowego. Zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej, które po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczyły teren działania, a następnie usunęły pojazdy biorące udział w zdarzeniu na pobocze. W trakcie prowadzenia czynności przez strażaków nastąpiło najechanie samochodu osobowego na tył innego pojazdu. W wyniku tego zderzenia 1 osoba została poszkodowana. Do czasu przybycia ZRM kwalifikowanej pierwszej pomocy  poszkodowanej udzielili  strażacy. Następnie osoba ta została odwieziona do szpitala. W wyniku tych zdarzeń  uszkodzeniu uległy 4 samochody osobowe.  Straty wyceniono na kwotę około 8 tys. zł.