11.12.2018r. Godz. 16:17Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 4.01.2017r

dodano: 4 stycznia 2017 o 23:01 | ostatnia aktualizacja: 5 stycznia 2017 o 23:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym, na terenie województwa opolskiego, straż pożarna interweniowała 28 razy. Odnotowano 4 pożary, 20 miejscowych zagrożeń i 4 alarmy fałszywe.  W zdarzeniach poszkodowanych  zostało w sumie 13 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brały udział 53 zastępy w sile 212 strażaków.

Około godziny 4 nad ranem , na opolskim odcinku autostrady A-4 doszło do wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego     i ciężarowego.     W wyniku tego zdarzenia 2 osoby zostały poszkodowane. Działania zastępów JOP polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, oświetleniu terenu akcji,  wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej pozostającej w pojeździe.  Udzieleniu KPP  2 osobom poszkodowanym. Na czas prowadzenia działań ratowniczych  wstrzymano ruch   w obu kierunkach autostrady A4. Powstałe straty oszacowano wstępnie na kwotę około 15 tys. zł.

Stanowiska Kierowania

kpt. Jan Wyciślik