22.02.2019r. Godz. 03:49Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 4.02.2019 r.

dodano: 5 lutego 2019 o 00:02 | ostatnia aktualizacja: 5 lutego 2019 o 23:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 140 razy. Odnotowaliśmy 11 pożarów i 121 miejscowych zagrożeń z czego 107 związanych było z usuwaniem skutków opadu śniegu oraz 8 alarmów fałszywych. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 11 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 228 zastępów, w sile 1014 strażaków.

1. W miejscowości Skarbimierz (powiat Brzeski) na ulicy Pępickiej , doszło do zdarzenia drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych. Na tył stojących przed rondem pojazdów najechał kolejny samochód. W wyniku czego poszkodowane zostały cztery osoby, trzech kierowców oraz pasażer którym udzielono KPP. W czasie trwania działań ruch odbywał się wahadłowo.

2. Na ulicy Głogowskiej w Opolu zapaliła się instalacja elektryczna w samochodzie ciężarowym . Pożar ugaszono za pomocą gaśnic przed przybyciem jednostek straży pożarnej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia , oraz sprawdzeniu miejsca pożaru za pomocą kamery termowizyjnej.

Pomocnik Dyżurnego Operacyjnego

Stanowiska Kierowania