12.12.2018r. Godz. 22:44Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 4.04.2015

dodano: 4 kwietnia 2015 o 21:04 | ostatnia aktualizacja: 5 kwietnia 2015 o 22:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Podczas pełnienia służby straż pożarna interweniowała 23 razy z czego 10 pożarów, 11 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. W zdarzeniach ogółem poszkodowane zostały 2 osoby.

W powiecie opolskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 12.06 przyjął zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych, które miało miejsce w Opolu na ul. Wiejskiej. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania potwierdzono informację wynikającą ze zgłoszenia. Łącznie w zdarzeniu brały udział trzy osoby, z czego dwie (kierowca i pasażer jednego z samochodów) zostały poszkodowane.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a następnie przekazaniu jej przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego.

W trakcie prowadzonych działań ratowniczych druga z osób biorąca udział w zdarzeniu zgłosiła lekarzowi potrzebę udzielenia jej pomocy medycznej. Kontakt osobami poszkodowanymi był utrudniony z uwagi na fakt, iż były to osoby głuchonieme.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania