14.12.2018r. Godz. 07:37Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 4.06.2016r

dodano: 4 czerwca 2016 o 23:06 | ostatnia aktualizacja: 5 czerwca 2016 o 23:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 18 razy, w tym były: 3 pożary,  14 miejscowych  zagrożeń  oraz 1 alarmy fałszywy. W działaniach zaangażowanych  było 39 zastępów w sile 180 strażaków. We wszystkich zdarzeniach  poszkodowanych  zostało w sumie 9 osób.

Istotne zdarzenia:

Po godzinie 15 w miejscowości Polska Nowa Wieś doszło do wypadku drogowego z udziałem 2 samochodów osobowych. W wyniku tego zdarzenia 3 osoby podróżujące tymi pojazdami zostały poszkodowane. Strażacy do czasu przybycia ZRM udzielili im kwalifikowanej pomocy medycznej. Dalsze działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w uszkodzonych pojazdach  i zakręceniu zaworów instalacji LPG.  Usunięto także z jezdni resztki powypadkowe. W trakcie działań ruch na drodze odbywał się wahadłowo. Powstałe straty oszacowano wstepnie na kwotec około 8 tys. zł.

Sporzadził:

Dyżurny SK OKW