09.12.2018r. Godz. 19:59Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 4.07.2015r.

dodano: 4 lipca 2015 o 22:07 | ostatnia aktualizacja: 7 lipca 2015 o 10:07 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 34 razy z czego 16 pożarów, 16 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 12 osób.

1. W powiecie brzeskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 10.39 przyjął zgłoszenie, dotyczące wypadku drogowego z udziałem trzech samochodów osobowych na autostradzie A-4 (206 km, kierunek Katowice). Na miejsce zdarzenia zostało zadysponowanych pięć zastępów straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania potwierdzono informację wynikającą ze zgłoszenia. W zdarzeniu brało udział łącznie siedem osób, z których sześć znajdowało się poza pojazdami.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

• zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

• udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy trzem osobom poszkodowanym, a następnie przekazaniu ich przybyłym na miejsce zdarzenia zespołom ratownictwa medycznego

• wykonaniu dostępu do osoby poszkodowanej uwięzionej w pojeździe przy pomocy narzędzi hydraulicznych dla zespołu ratownictwa medycznego - lekarz stwierdził zgon

• zabezpieczeniu lądowiska dla lotniczego pogotowia ratunkowego

• powstrzymaniu wycieków płynów eksploatacyjnych z rozbitych pojazdów.

Na czas prowadzenia działań ruch na autostradzie A-4 w kierunku Katowic był wstrzymany.

2. W powiecie brzeskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 16.57 przyjął zgłoszenie, dotyczące wypadku drogowego z udziałem jednego samochodu osobowego na A-4 (203 km, kierunek Katowice). Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania ustalono, że samochód osobowy znajduje się na pasie zieleni oddzielającym pasy ruchu.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

• zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

• udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, a następnie przekazaniu jej przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego

• zakręceniu butli LPG i odłączeniu akumulatora w pojeździe

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania