22.02.2019r. Godz. 19:32Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 4.09.2015

dodano: 4 września 2015 o 22:09 | ostatnia aktualizacja: 5 września 2015 o 22:09 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 33 razy z czego 10 pożarów, 22 miejscowe zagrożenia i 1 alarm fałszywy. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 8 osób.

Ważniejsze zdarzenia: 

W powiecie opolskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 15.21 przyjął zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego, do którego doszło w Opolu przy ul. Częstochowskiej. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono informację wynikającą ze zgłoszenia – zderzyły się dwa samochody osobowe, z których jeden zdajdował się na jezdni, a drugi znajdował się w przydrożnym rowie odwrócony kołami do góry. Pojazdami podróżowały cztery osoby – wszystkie o własnych siłach opóściły pojazdy przed przybyciem zastępów straży pożarnej.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie (czteroletniej dziewczynce), a następnie przekazaniu jej przybyłemu na miejsce zdarzenia zaspołowi ratownictwa medycznego

- odłączeniu akumulatorów w pojazdach

- zabezpieczeniu wycieku płynów eksploatacyjnych.

Po zakończeniu czynności ratowniczych, na prośbę Policji strażacy kierowali ruchem drogowym w obrębie miejsca zdarzenia.

Stanowiska Kierowania

Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP

kpt. Krzysztof Sobkowicz