24.04.2019r. Godz. 10:17Bieżące interwencje

ważniejsze zdarzenia w dniu 04.01.2016

dodano: 4 January 2016 o 23:01 | ostatnia aktualizacja: 6 January 2016 o 07:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia:

O godz 19:59 w Nysie doszło do zatrucia tlenkiem węgla, w budynku jednorodzinnym. Przyrządy pomiarowe wskazały 80ppm tlenku węgla w pomieszczeniu łazienki. Dwie poszkodowane osoby zostały zabrane przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala (matka z synem 10 lat). Stwierdzono również obecność CO w pomieszczeniu kotłowni.

W Kluczborku na ulicy Chopina doszło do kolejnego zatrucia tlenkiem węgla. Kobieta w trakcie kąpieli zasłabła, została ewakuowana przez męża na korytarz, gdzie czynności medyczne przeprowadził zespół ratownictwa medycznego. Przyrządy pomiarowe wskazały w wietrzonym pomieszczeniu łazienki 180 ppm CO. Przyczyną zatrucia była awaria piecyka gazowego.

W wypadkach drogowych na terenie województwa ranne zostało pięć osób. Trzy w wyniku dachowania samochodu w Wierzbięcicach w powiecie nyskim. Jedna ciężko ranna po uderzeniu samochodem w budynek mieszkalny w Wołczynie, gdzie strażacy po uwolnieniu i ewakuacji z rozbitego pojazdu udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy i przekazali ratownictwu medycznemu.

 

Sporządził:

asp.sztab. Piotr Labusga

SK OKW