18.10.2017r. Godz. 14:45Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 05.02.2012

dodano: 5 lutego 2012 o 13:02 | ostatnia aktualizacja: 4 marca 2012 o 18:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 05.02.2012

26 minut po północy w miejscowości Gnojna doszło do pożaru budynku mieszkalnego. Natychmiast zadysponowano 6 zastępów straży pożarnej.  W chwili ich  przybycia na miejsce pożaru część budynku włącznie z dachem znajdowała się w płomieniach. Działania zastępów straży polegały na podaniu 5 prądów wody i 3 prądów w obronie. Poszkodowanej właścicielce  udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, następnie pogotowie ratunkowe zabrało poszkodowaną do szpitala. Przybyłe na miejsce pogotowie energetyczne odcięło dopływ prądu. Po ugaszeniu pożaru rozebrano pozostałości po spalonym dachu, oraz pozostałości po drewnianych stropach nad kotłownią i pomieszczeniami gospodarczymi. Przypuszczalną przyczyną było zaprószenie ognia przy piecu c.o. W wyniku tego pożaru 1 osoba została poszkodowana. Straty materialne oszacowano na kwotę 100 tys. zł. Uratowano mienie o wartości 200 tys. zł. W działaniach brało udział 6 zastępów straży pożarnej. W sumie 23 strażaków.

Tuż przed północą w miejscowości Rudziczka ( pow.  Prudnik ) doszło do pożaru kotłowni w budynku jednorodzinnym.  W chwili przybycia zastępów straży pożarnej w środku obiektu przebywały dwie osoby, które zostały ewakuowane przez rotę zabezpieczoną w sprzęt ODO i przekazane przybyłemu na miejsce ZRM. Dalsze czynności polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia (wyłączeniu dopływu prądu do obiektu, oświetlenie terenu akcji, zbudowaniu linii zabezpieczającej), przy jednoczesnym prowadzeniu działań gaśniczych przez roty uzbrojone w sprzęt ODO. Pożarem objęty został magazynek gospodarczy, oraz łazienka znajdująca się na poziomie parteru, drewniane schody, pod którymi znajdowały się pomieszczenia objęte pożarem. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych, w celu dogaszenia. Przypuszczalną przyczyną było zwarcie instalacji elektrycznej. W wyniku tego pożaru 2 osoby zostały poszkodowane. Straty materialne oszacowano na kwotę 30 tys. zł. Uratowano mienie o wartości 300 tys. zł.