15.12.2018r. Godz. 12:16Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 5.10.2014

dodano: 5 października 2014 o 22:10 | ostatnia aktualizacja: 5 października 2014 o 22:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż interweniowała 15 razy: w tym 4 pożary, 10 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W działaniach udział brało 31 zastępów i 147 strażaków. W wyniku zaistniałych zdarzeń poszkodowanych zostało 7 osób w tym 2 w wyniku poniesionych obrażeń zmarły.

Ważniejsze zdarzenia

O godzinie 3:46 do dyżurnego w Strzelcach Opolskich wpłynęło zgłoszenie o wypadku samochodu w miejscowości Suchodaniec na trasie 94. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania KDR stwierdził, że samochód osobowy na skutek zjechania z drogi uderzył w drzewo i dachował znajdował się na polu. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, prowadzeniu reanimacji dwóch osób poszkodowanych, wykonaniu dostępu i ewakuacji osoby uwięzionej w pojeździe i przekazaniu ZRM, oświetleniu miejsca prowadzenia działań ratowniczych. Dwie osoby, które samodzielnie opuściły pojazd zostały zabrane przez ZRM do szpitala na obserwację. W wyniku odniesionych obrażeni dwie osoby poniosły śmierć.

W miejscowości Raków doszło do pożaru budynku jednorodzinnego. W chwili zgłoszenia w budynku nie przebywały żadne osoby. Po dotarciu na miejsce zastępów straży zastano wydobywający się dym przez drzwi wejściowe do budynku oraz przez uchylone okna na poddaszu. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wejściu do wnętrza budynku, dotarciu do źródła ognia i podaniu jednego prądu wody w natarciu na palące się wyposażenie pokoju na I piętrze. Oddymiono i przewietrzono pomieszczenia w całym budynku, przeszukano i sprawdzono kamerą termowizyjną,

Stanowisko Kierowania

kpt. Krzysztof Letki