17.12.2018r. Godz. 05:32Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 5.10.2015

dodano: 5 października 2015 o 09:10 | ostatnia aktualizacja: 6 października 2015 o 22:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 41 razy z czego 21 pożarów, 15 miejscowych zagrożeń i 5 alarmów fałszywych. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 8 osób.

W powiecie opolskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 3.47 przyjął zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego z udziałem pieszego i samochodu dostawczego, do którego doszło w Opolu przy ul. Powstańców Warszawskich. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej w sile ośmiu strażaków. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania potwierdzono informację wynikającą ze zgłoszenia. Pojazd znajdował się na poboczu, którym podróżowało pięć osób. Zespół ratownictwa medycznego udzielał pomocy dwóm osobom. Z uwagi na liczne obrażenia jednej z osób poszkodowanych lekarz z zespołu ratownictwa medycznego podjął decyzję o zadysponowaniu na miejsce zdarzenia lotniczego pogotowia ratunkowego.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu oraz oświetleniu miejsca zdarzenia

- odłączeniu akumulatorów

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy kolejnym dwóm osobom poszkodowanym

- przygotowaniu lądowiska dla lotniczego pogotowia ratunkowego.

Łącznie do szpitala zostało zabranych sześć osób (czterem osobom, którym udzielano pomocy od początku akcji oraz dwóm, które zgłosiły dolegliwości w trakcie działań).

Na czas prowadzenia działań ruch drogowy w obu kierunkach był wstrzymany.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania