10.12.2018r. Godz. 22:36Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 5.11.2011r.

dodano: 5 listopada 2011 o 06:11 | ostatnia aktualizacja: 6 listopada 2011 o 22:11 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 5.11.2011r

Ważniejsze zdarzenia w dniu 5.11.2011r.

1. W Kędzierzynie – Koźlu w wyniku zwarcia w instalacji elektrycznej doszło do pożaru w mieszkaniu na parterze w budynku wielorodzinnym. W pierwszej fazie próbę gaszenia podjęli mieszkańcy. Działania straży pożarnej polegały na podaniu prądu wody w natarciu na palące się wyposażenie kuchni i salonu. Jednocześnie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm poszkodowanym. Nadpalone wyposażenie mieszkania wyniesiono na zewnątrz gdzie prowadzono dogaszanie. Przewietrzono mieszkania i klatkę schodową. Poszkodowanych zespół ratownictwa medycznego zabrał do szpitala.
2. Zabezpieczano skutki wypadków drogowych, w których cztery osoby zostały ranne, między innymi w miejscowości Czaple Strare na drodze krajowej nr 42 (powiat kluczborski) samochód osobowy uderzył czołowo w betonowy przepust przy drodze. W pojeździe znajdowały się trzy osoby. Do dwóch z nich istniała konieczność wykonania dostępu przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Następnie strażacy tym osobom udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej. Osobie trzeciej pomocy medycznej udzielił przybyły na miejsce zespół ratownictwa medycznego. Nasze działania polegały na odłączeniu akumulatora oraz podaniu jednego prądu piany ciężkiej na silnik pojazdu w celu zabezpieczenia go przed zapaleniem się. W trakcie prowadzenia działań ratowniczych droga była całkowicie zablokowana. Przypuszczalną przyczyną tego zdarzenia była nadmierna prędkość.
----------------
sporządził: dyżurny operacyjny województwa