12.12.2018r. Godz. 15:32Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 6.03.2016r

dodano: 6 marca 2016 o 23:03 | ostatnia aktualizacja: 7 marca 2016 o 23:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 6.03.2016r

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 14 razy, i 8 miejscowych zagrożeń.  W działaniach ogółem zaangażowanych były 32 zastępy w sile 144 strażaków.  Ogółem w zdarzeniach odnotowano 4 osoby poszkodowane, w tym 2 w wypadkach drogowych.

Około godziny 20:55 w miejscowości Namysłów dyżurny stanowiska kierowania przyjął zgłoszenie związane z tlenkiem węgla. Do zdarzenia zadysponowano 2 zastępy straży pożarnej w sile 8 strażaków. Po przybyciu na miejsce zdarzenia, po rozpoznaniu i zabezpieczeniu terenu akcji stwierdzono iż w jednym z mieszkań, doszło do zatrucia tlenkiem węgla. W mieszkaniu przebywały 2 osoby: babcia z wnukiem. Pomiar urządzeniem wielogazowym wykazał wartośc ponad 100 ppm tlenku węgla. Natychmiast podjęto działania ewakuacyjne mające na celu wyprowadzenie poszkodowanych z strefy zagrożenia. Po udzieleniu kpp przekazano poszkodowanych dla zespołu ratownictwa medycznego. Dalsze działania polegały na sprawdzeniu pozostałych lokali na obecność czadu. Pomiary nie wykazały odchyleń od normy.

sporządził

mł.kpt. Jan Wyciślik