16.12.2018r. Godz. 22:35Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 6.05.2015

dodano: 6 maja 2015 o 21:05 | ostatnia aktualizacja: 7 maja 2015 o 23:05 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Podczas pełnienia służby straż pożarna interweniowała 20 razy z czego 5 pożarów, 14 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 4 osoby.

W powiecie opolskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 11.35 przyjął zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego z udziałem samochodu ciężarowego i samochodu osobowego, które miało miejsce w Opolu na ul. Marka z Jemielnicy. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej w sile ośmiu strażaków. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania potwierdzono informację wynikającą ze zgłoszenia. Kierujący samochodem ciężarowym znajdował się na zewnątrz pojazdu, natomiast kierujący samochodem osobowym był zakleszczony wewnątrz pojazdu. Osoba poszkodowana była przytomna.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- wydobyciu osoby poszkodowanej za pomocą sprzętu hydraulicznego, a następnie przekazaniu jej będącemu na miejscu zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego

- odłączeniu źródła zasilania w obu pojazdach.

Na czas działań ruch drogowy odbywał się wahadłowo.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania