16.02.2019r. Godz. 17:06Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 6.08.2013r.

dodano: 6 sierpnia 2013 o 20:08 | ostatnia aktualizacja: 7 sierpnia 2013 o 23:08 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 6.08.2013r.

 

1. Na skrzyżowaniu DK 94 z 46 w miejscowości Wrzoski o godzinie 6:36 doszło do zderzenie się samochodu osobowego z ciężarowym. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 4 zastępy strażaków, których działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej oraz zakręceniu gazu w samochodzie osobowym.

 

2. W Namysłowie o godzinie 14:48 doszło do pożaru części poszycia dachu hali produkcyjnej. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 5 zastępów, których działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuacji jednej osoby z budynku oraz ugaszeniu pożaru. Dzięki bardzo sprawnie przeprowadzonej akcji gaśniczej uratowano mienie o wartości 7 mln.zł., a straty wyniosły zaledwie 20 tys.zł.

 

3. Dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w K-Koźlu o godzinie 15:11 otrzymał zgłoszenie o rozszczelnieniu i pożarze amoniaku przy reaktorze syntezy w jednym z zakładów. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowano 12 zastępów, tj. 22 strażaków, których działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ustawieniu kurtyn wodnych oraz ciągłemu monitorowaniu stężenia gazów niebezpiecznych w strefie działań. Jak się okazało wydobywający się gaz to gaz syntezowy będący mieszaniną trzech gazów, stąd też dzięki wdrożeniu odpowiedniej procedury gaszenia tego typu pożarów przez wtłaczanie azotu pracownikom zakładu udało się ugasić pożar. W trakcie przedmuchiwania instalacji oraz reaktora działania strażaków polegały na kontrolowaniu temperatury przy pomocy kamery termowizyjnej.

_____________________________

Sporządził:

z-ca dyżurnego operacyjnego województwa

mł kpt. Łukasz Olejnik