09.12.2018r. Godz. 21:15Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 6.12.2015

dodano: 6 grudnia 2015 o 23:12 | ostatnia aktualizacja: 7 grudnia 2015 o 23:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 6.12.2015

Około godziny 5 nad ranem doszło do pożaru budynku gospodarczego. W chwili przybycia zastępów paliło się wnętrze dolnej kondygnacji budynku. Podano 4 prądy gaśnicze. W sumie uratowano mienie o wartości około 80 tys. zł.

Tuż po godzinie 17 w Kędzierzynie – Koźlu doszło do wypadku drogowego z udziałem 3 samochodów osobowych. Do zdarzenia zadysponowano 4 zastępy straży pożarnej, które po przybyciu na miejsce zdarzenia zabezpieczyły teren działania. Dalsze działania polegały na pomocy ratownikom medycznym podczas zaopatrywania oraz transporcie osób poszkodowanych, oświetleniu terenu akcji, odłączeniu akumulatorów oraz zakręceniu gazu w jednym samochodzie. Następnie zneutralizowano płyny eksploatacyjne, usunięto pojazdy i resztki powypadkowe na pas awaryjny. W wyniku tego zdarzenia 8 osób zostało poszkodowanych, w tym 3 dzieci. Powstałe straty oszacowano wstępnie na kwotę około 45 tys. zł.

sporządził

mł.kpt. Jan Wyciślik