20.04.2019r. Godz. 18:12Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 7.01.2019 r.

dodano: 7 February 2019 o 22:02 | ostatnia aktualizacja: 8 February 2019 o 23:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 26 razy. Odnotowaliśmy 7 pożarów, 17 miejscowych zagrożeń oraz 2 alarmy fałszywe. W zdarzeniach poszkodowane zostały 2 osoby. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 68 zastępów, w sile 279 strażaków.

1. W miejscowości Zawiszyce, powiat głubczycki, miał miejsce pożar poddasza i strychu znajdującego się nad balkonem w budynku jednorodzinnym. W chwili przybycia pierwszych zastępów PSP wszyscy lokatorzy znajdowali się na zewnątrz budynku. Nie było osób poszkodowanych. Działania straży pożarnej polegały na częściowym rozebraniu konstrukcji stropu, wyjęciu izolacji cieplnej oraz przelaniu jej wodą, jak również na ugaszeniu palącej się wersalki znajdującej się na balkonie oraz izolacji cieplnej ściany. Pozostałe części stropu oraz budynku przylegające do balkonu sprawdzono przy pomocy kamery termowizyjnej oraz przewietrzono pomieszczenia budynku w celu oddymienia.

2. Na drodze wojewódzkiej 421 w miejscowości Błażejowice, powiat kędzierzyńsko – kozielski, doszło do zderzenia czołowego dwóch samochodów osobowych. W wyniku zdarzenia poszkodowane zostały dwie osoby, które samodzielnie opuściły pojazdy. Po udzieleniu przez strażaków kwalifikowanej pierwszej pomocy zostały przekazane Zespołowi Ratownictwa Medycznego i przewiezione do szpitala. Pozostałe działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach, neutralizacji wycieku płynów eksploatacyjnych z pojazdów oraz usunięciu samochodów z jezdni w celu udrożnienia ruchu.

Zastępca Dyżurnego Operacyjnego

Stanowiska Kierowania