23.10.2017r. Godz. 09:46Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 07.02.2016r

dodano: 7 lutego 2016 o 23:02 | ostatnia aktualizacja: 8 lutego 2016 o 23:02 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 7.02.2016

W dniu dzisiejszym na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 33 razy, w tym było: 11 pożarów, 20 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. Prawie połowa miejscowych zagrożeń to wyjazdy do powalonych drzew i nadłamanych konarów. . We wszystkich działaniach zaangażowane były 53 zastępy w sile 253 strażaków. W zdarzeniach  poszkodowanych zostało w sumie 5 osób.

Około godziny 2 po północy w miejscowości Zawadzkie doszło do pożaru mieszkania w budynku wielorodzinnym. W chwili przybycia pożarem objęty był pokój w mieszkaniu na I piętrze. Nie było osób poszkodowanych. Właścicielka mieszkania wraz z dzieckiem i znajomą opuściła mieszkanie przed przybyciem zastępów straży pożarnej. Nasze działania polegały na: zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ewakuowaniu 8 osób, z których żadna nie uskarżała się na złe samopoczucie. Następnie podano 2 prądy wody w natarciu na palący się pokój, oddymiono i przewietrzono budynek, sprawdzono obiekt na obecności tlenku węgla - wynik 0 ppm.

Dyżurny Operacyjny
SK OKW PSP