12.12.2018r. Godz. 11:10Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 7.10.2015

dodano: 7 października 2015 o 23:10 | ostatnia aktualizacja: 8 października 2015 o 23:10 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 35 razy z czego 19 pożarów, 13 miejscowych zagrożeń i 3 alarmy fałszywe. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 9 osób.

W powiecie kędzierzyńsko-kozielskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 19.31 przyjął zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego z udziałem dwóch samochodów osobowych, do którego doszło w miejscowości Większyce przy ul. Kozielskiej. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej w sile dziesięciu strażaków. Po przybyciu na miejsce zdarzenia i dokonaniu rozpoznania potwierdzono informację wynikającą ze zgłoszenia. Do zderzenia doszło na łuku drogi. Pojazdami podróżowały łącznie cztery osoby. Zespół ratownictwa medycznego udzielał pomocy jednej osobie.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia

- odłączeniu akumulatorów

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a następnie przekazaniu jej przybyłemu na miejsce zdarzenia drugiem zespołowi ratownictwa medycznego

- zneutralizowaniu i usunięciu substancji ropopochodnych z jezdni.

W trakcie działań trzecia osoba biorąca udział w zdarzeniu zgłosiła dolegliwości zdrowotne.

Łącznie do szpitala zostały zabrane trzy osoby.

Na czas prowadzenia działań ruch drogowy w obu kierunkach był wstrzymany.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania