21.11.2018r. Godz. 19:41Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 07.11.2018 r.

dodano: 7 listopada 2018 o 22:11 | ostatnia aktualizacja: 8 listopada 2018 o 22:11 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Dzisiaj na terenie województwa opolskiego straż pożarna interweniowała 20 razy. Odnotowaliśmy 4 pożary, 11 miejscowych zagrożeń oraz 5 alarmów fałszywych. W wyniku zdarzeń poszkodowane zostały 5 osób. We wszystkich działaniach ratowniczo-gaśniczych brało udział 59 zastępów, w sile 228. strażaków.

W Ozimku (pow. opolski) miało miejsce zdarzenie związane z rozszczelnieniem instalacji gazowej w budynku wielorodzinnym. Ze względu na zagrożenie, przed przybyciem zastępów straży ze swoich mieszkań ewakuowała się większość lokatorów. Na miejscu strażacy ustalili mieszkanie z którego ulatniał się gaz, ewakuowali pięć osób z pozostałych pomieszczeń oraz otworzyli mieszkanie i zakręcili gaz butli propan-butan. Po usunięciu zagrożenia budynek przewietrzono i sprawdzono na obecność gazów toksycznych i wybuchowych. W działaniach ratowniczych brało udział siedem zastępów straży pożarnej.

W miejscowości Rozmierz (pow. strzelecki) miał miejsce wypadek dwóch samochodów osobowych. Na miejscu poszkodowana została jedna osoba. Strażacy na miejscu udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy i pomogli w usunięciu zagrożenia z drogi gminnej. W działaniach udział brały trzy zastępy straży pożarnej.

Opracowanie: Stanowisko Kierowania Opolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP mł. bryg. Marek Kocielski.