13.12.2018r. Godz. 13:43Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 7.12.2011

dodano: 7 grudnia 2011 o 10:12 | ostatnia aktualizacja: 8 grudnia 2011 o 07:12 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 7.12.2011

1. O godzinie 3:25 na trasie Olesno- Lubliniec samochód ciężarowy na łuku drogi wjechał do przydrożnego rowu. Uszkodzeniu uległa kabina i plandeka pojazdu. Straty oszacowano wstępnie na sumę 15 tys. zł. Osób poszkodowanych nie było.

2. O godzinie 9:36 w Opolu przy ulicy Głogowskiej doszło do zderzenia samochodu ciężarowego z osobowym. Jedna osoba została poszkodowana. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, usunięciu rozlanego oleju i płynów eksploatacyjnych z jezdni, a po zakończeniu czynności prowadzonych przez policję usunięciu z jezdni resztek powypadkowych. Straty oceniono na 20 tys. zł.

3. Powiatowe Stanowisko Kierowania w Kędzierzynie -Koźlu o godzinie 18:32 otrzymało informację o pożarze hali magazynowej w Bierawie. Natychmiast zadysponowano 10 zastępów straży pożarnej. W chwili przybycia ich na miejsce pożaru obiekt był całkowicie objęty przez ogień. Strażacy podali prądy gaśnicze w natarciu na płonący magazyn i w obronie na sąsiadujący inny obiekt produkcyjny oraz znajdujące się w bezpośredniej odległości 3 zbiorniki z gazem propan - butan i dwa samochody, które uratowano. Po opanowaniu sytuacji straty wstępnie oszacowano na kwotę około 1 miliona złotych. W magazynie znajdowały się lampy oświetleniowe w opakowaniach łatwopalnych.

sporządził: dyżurny operacyjny województwa

kpt. Jarosław Larski