19.12.2018r. Godz. 14:12Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 08.03.2012

dodano: 8 marca 2012 o 21:03 | ostatnia aktualizacja: 9 marca 2012 o 08:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 8.03.2012

Ważniejsze zdarzenia w dniu 08.03.2012

O godzinie 5:19 doszło do wypadku w miejscowości Pakosławice (powiat nyski). Z nieustalonych przyczyn kierujący samochodem bus uderzył w przydrożne drzewo. Mimo prowadzonej akcji resuscytacji przez ratowników nie udało się kierowcy przywrócić podstawowych funkcji życiowych. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego, lekarz stwierdził zgon. Usunięto z jezdni części samochodu. Przypuszczalną przyczyną wypadku prawdopodobnie było niedostosowanie prędkości do warunków drogowych. Wycenione straty mienia oszacowano na 50 tys.zł.

O godzinie 10;45 Stanowisko Kierowana Komendanta Miejskiego otrzymało zgłoszenie o rozszczelnieniu się 30 litrowego zbiornika z substancją podchlorynu sodu technicznego w Wojewódzkim Centrum Medycznym w Opolu. Do rozszczelnienia doszło w pomieszczeniu magazynowym, w którym substancja była składowana. Pomieszczenie to zostało natychmiast przewietrzone przez personel oddziału.  Wyciekło około 20 l tego roztworu. Personel oddziału ograniczył wyciek przy użyciu prześcieradeł. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zebraniu środka chemicznego, przeniesieniu go na zewnątrz obiektu i przelaniu do następnęgo pojemnika . Wykonane pomiary atmosfery przyrządami pomiarowymi nie wykazały zagrożenia. Uszkodzony zbiornik i skażone materiały tekstylne przekazano personelowi stacji dializ WCM. Ratownicy pracowali w sprzęcie ochrony dróg oddechowych i ubraniach lekkiej ochrony chemicznej.

O godzinie 16:47 doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych w Opolu na skrzyżowaniu ulicy Niemodlińskiej z ulicą Wrocławską. Poszkodowanych w tym zdarzenia nie zanotowano. W kolizji brały udział cztery osoby (w tym dziecko). Przy użyciu sorbentu dokonano sorbcji wyciekłych płynów eksploatacyjnych z uszkodzonych pojazdów. Na czas prowadzonych działań ruchem drogowym kierowała policja. Straty oceniono na 8 tys.zł.

O godzinie 18:49  zadysponowano specjalistyczną grupę ratownictwa wodno-nurkową do mężczyzny, który chciał popełnić samobójstwo w kanale Młynówka w Opolu. Ratownicy po wyciągnięciu mężczyzny z wody przystąpili do udzielania mu kwalifikowanej pierwszej pomocy chcąc przywrócić mu podstawowe funkcje życiowe. Na miejsce zdarzenia przybył także zespół ratownictwa medycznego, który przejął poszkodowanego kontynuując reanimację mężczyzny  przewożąc go do szpitala.