14.12.2018r. Godz. 12:16Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 8.03.2017 r.

dodano: 8 marca 2017 o 23:03 | ostatnia aktualizacja: 9 marca 2017 o 23:03 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 26 razy z czego 13 pożarów, 12 miejscowych zagrożeń i 1 alarm fałszywy. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 12 osób. We wszystkich działaniach ratowniczo-gaśniczych brało udział 57 zastępów, w sile 248 strażaków.

W powiecie opolskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 10.45 przyjął zgłoszenie dotyczące pożaru budynku szkolnego w miejscowości Dobrzeń Mały. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane trzy zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano silne zadymienie w pomieszczeniach przeznaczonych na szatnie. Nadpaleniu uległo część wyposażenia oraz garderoby. Przed przybyciem straży pożarnej z budynku ewakuowało się na zewnątrz 73. uczniów oraz 8. nauczycieli. Pożar ugasił konserwator szkoły za pomocą podręcznego sprzętu gaśniczego.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- oddymieniu i przewietrzeniu pomieszczeń w obiekcie.

Po zakończeniu działań dwie uczennice źle się poczuły, po przebadaniu przez lekarza z zespołu ratownictwa medycznego zostały zabrane do szpitala.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania