09.12.2018r. Godz. 21:28Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 08.06.2012

dodano: 8 czerwca 2012 o 19:06 | ostatnia aktualizacja: 9 czerwca 2012 o 06:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

Ważniejsze zdarzenia w dniu 08.06.2012

Przed północą w miejscowości Szymonków w powiecie kluczborkim doszło do pożaru wolnostojącej stodoły. Na miejsce zdarzenia  dyżurny zadysponował pięć zastępów straży w sile 19 ratowników. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu 3 prądów wody na paląca się drewnianą, krytą papą stodołę. Przypuszczalną przyczyną było podpalenie. Dochodzenie prowadzi policja. Straty wyniosły 10 tys.zł.

O godzinie 8:20 w Namysłowie trzy zastępy straży zostały zadysponowane do wydobywającego się dymu z kiosku. Po rozpoznaniu ustalono, że właściciel kiosku sam podjął próbę gaszenia. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, ugaszeniu pożaru przy użyciu gaśnicy proszkowej oraz wyniesieniu towaru bezpośrednio zagrożonego przed zapaleniem się. Przypuszczalną przyczyną pożaru mogło być zwarcie instalacji elektrycznej. Straty oszacowano na 1 tys.zł a uratowane mienie na 30 tys.zł.

O godzinie 9:28 na DK 26 w miejscowości Główczyce w powiecie oleskim, doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Poszkodowana została jedna osoba, której pomocy medycznej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Następnie poszkodowanego przewieziono do szpitala w Oleśnie. Działania ratowników polegały na odcięciu napięcia elektrycznego w pojazdach, zneutralizowaniu płynów eksploatacyjnych i usunięciu rozbitych części karoserii pojazdów. Straty w obu pojazdach oszacowano na 75 tys.zł.

O godzinie 16:29 przyjęto zgłoszenie, ze do Kanału Młynówka w Opolu skoczył młody mężczyzna. Po przyjeździe dwóch zastępów straży zastano przytomnego, komunikatywnego mężczyznę, którego osoby postronne wyciągnęły z wody. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, udzielono poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy poprzez wsparcie psychiczne oraz termoizolację do czasu przybycia zespołu ratownictwa medycznego. Mężczyznę przewieziono do szpitala.

O godzinie 17:47 w miejscowości Grodzisko w powiecie strzeleckim doszło do pożaru w piwnicy w budynku jednorodzinnym. Na miejsce zdarzenia zadysponowano 3 zastępy straży/2 OSP i 1 PSP/. Działania ratowników polegały na podaniu jednego prądu wody na palące się materiały, przewietrzona pomieszczenia, nadpalone materiały wyniesiono poza budynek. Przypuszczalną przyczyną pożaru było zaprószenie ognia. Miejsce zdarzenia przekazano protokolarnie właścicielowi budynku. Straty wyniosły 0,5 tys.zł. a uratowano mienie o wartości 300 tys.zł.

O godzinie 17:49 na DW 414 w miejscowości Ogiernicze w powiecie prudnickim, doszło do wypadku dwóch samochodów osobowych. Kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu w tym wypadku udzielili strażacy. Na czas usuwania skutków wypadku droga była zamknięta. Straty wyniosły około 20.tys.zł.