17.12.2018r. Godz. 06:06Najnowsze interwencje

ważniejsze zdarzenia w dniu 8.06.2015

dodano: 8 czerwca 2015 o 23:06 | ostatnia aktualizacja: 9 czerwca 2015 o 21:06 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym tj. 08.06. 2015r. straż pożarna w woj. opolskim interweniowała 27 razy, w tym:11 pożarów, 13 miejscowych zagrożeń oraz 3 alarmy fałszywe. W działaniach zaangażowanych było: 53 zastępy i 233 strażaków. W zdarzeniach ogółem poszkodowane zostały 4 osoby.

W Kluczborku przy ulicy Moniuszki na skrzyżowaniu dróg doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. W każdym z pojazdów podróżowała tylko jedna osoba. Osoby te samodzielnie opuściły pojazdy przed przybyciem służb ratowniczych. Przybyłe na miejsce Pogotowie osoby poszkodowane zabrał do szpitala na obserwację. Odłączono akumulatory w pojazdach, w trakcie prowadzonych działań ruch na drodze był całkowicie wstrzymany.

W miejscowości Leśnica pow. strzelecki doszło do zadymienia w hali sportowej,przyczyną było zwarcie instalacji elektrycznej w lampie oświetleniowej, opiekuna grupy ewakuowała grupę dzieci (15 osób) na zewnątrz (na parking przed budynkiem), pierwszy przybyły na miejsce dowódca podjął decyzje o ewakuacji z innych pomieszczeń szkoły (5 osób), po odłączeniu prądu pożar zgasł, strażacy rozebrali izolację i część pokrycia dachu w celu lokalizacji źródła pożaru. Żadna z osób ewakuowanych nie wymagała pomocy medycznej. .

Dyżurny Operacyjny

SK OKW PSP