14.12.2018r. Godz. 01:38Bieżące interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu: 9.01.2016

dodano: 9 stycznia 2016 o 17:01 | ostatnia aktualizacja: 10 stycznia 2016 o 18:01 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym straż pożarna interweniowała 21 razy z czego 7 pożarów, 12 miejscowych zagrożeń i 2 alarmy fałszywe. W zdarzeniach ogółem poszkodowanych zostało 7 osób.

W powiecie nyskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 5.52 przyjął zgłoszenie dotyczące wypadku drogowego z udziałem jednego samochodu osobowego do, którego doszło w miejscowości Niwnica. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane trzy zastępy straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zdarzenia potwierdzono informację wynikającą ze zgłoszenia.

Do zdarzenia doszło na łuku drogi krajowej nr 41 – samochód osobowy wypadł z jezdni i uderzył w słup telefoniczny. W wyniku tego zdarzenia jedna osoba została uwięziona w pojeździe.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- ustabilizowaniu pojazdu

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, a następnie przy pomocy narzędzi hydraulicznych wydobyciu jej z pojazdu i przekazaniu przybyłemu na miejsce zdarzenia zaspołowi ratownictwa medycznego.

Po zakończeniu działań ratowniczych miejsce zdarzenia przekazano policji.

Stanowiska Kierowania

kpt. Krzysztof Sobkowicz