09.12.2018r. Godz. 23:01Najnowsze interwencje

Ważniejsze zdarzenia w dniu 9.04.2017r.

dodano: 9 kwietnia 2017 o 22:04 | ostatnia aktualizacja: 10 kwietnia 2017 o 23:04 | kategoria: Ważniejsze zdarzenia podczas służby

W dniu dzisiejszym, na terenie województwa opolskiego, straż pożarna interweniowała 25 razy. Odnotowaliśmy 13 pożarów, 11 miejscowych zagrożeń oraz 1 alarm fałszywy. W zdarzeniach poszkodowanych zostało 8 osób. We wszystkich działaniach ratowniczych brało udział 45 zastępów w sile 203 strażaków.

W powiecie oleskim dyżurny stanowiska kierowania o godzinie 16.17 przyjął zgłoszenie, dotyczące wypadku drogowego z udziałem samochodu osobowego i motoru, do którego doszło na drodze krajowej 43 w pobliżu miejscowości Mirowszczyzna. Na miejsce zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej.

Działania straży pożarnej polegały na równoczesnym:

- zabezpieczeniu miejsca zdarzenia

- udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a następnie przekazaniu jej zespołowi ratownictwa medycznego.

Dyżurny Operacyjny

Stanowiska Kierowania